Fülsértő zene
Connor Spark gondosan megtisztogatta a szemüvege lencséjét. A hátsó padból néha igen nehezen látta a táblát.
Még
épp sikerült leírnia az utolsó mondatot, mielőtt megszólalt volna a csengő.
Összecsapta
a füzetét, és szinte ösztönösen nyúlt a szemöldökén fénylő piercinghez.
Szórakozottan birizgálta, miközben a gondolatai már a délutáni gitár órán
jártak. Szüleitől végre kapott egy gyönyörű, új gitárt a régi kopott helyett.
Az egész vasárnap délutánt azzal töltötte, hogy behangolja az akusztikus hangszert,
most pedig alig várta, hogy végre kipróbálhassa.
Összepakolta
a tankönyveit, és megvárta, amíg mindenki kimegy a teremből, csak utána lépett
ki ő is a folyosóra. Igyekezte kerülni a feltűnést. Vékony alkata, és szemüvege
miatt könnyen az idősebb diákok célpontjává válhatott, és még mindig élénken
élt benne az emlék, amikor a gimi első hetén az egyik nagydarab srác a
haverjaival nyilvánosan megalázta az ebédlőben azzal, hogy kigáncsolták, mire ő
orra bukott, és arccal a kezében tartott ételben landolt. Azóta nem szívesen
keresi mások társaságát, de nem is nagyon akar barátkozni vele senki. Connor
mindig azzal nyugtatta magát, hogy nincs is szüksége senkire, mert így legalább
kellően tud a tanulásra koncentrálni, és minden gitár órájára gond nélkül
elmehet, de a szíve mélyén néha igazán vágyott egy barátra.
Vállára kapta a táskáját, és elindult az
ebédlő felé. Amint egyre közelebb ért, úgy erősödött a bűz átható szaga. Connor
fintorogva elhúzta a száját, amint belépve a menzára, megpillantotta az aznapi
menüt, ami inkább hasonlított egy tányér moslékra, mint normális ebédre. Beállt
a sorba, és miközben figyelmen kívül hagyta a mögötte álló lányok gúnyos
beszélgetését, elvette a tányér ételt. Az asztalok között lavírozva megpróbált
egy nyugodt helyet keresni magának.
-
Légyszi, arrébb húznád egy kicsit a széked? – szólított meg egy lányt, aki láthatóan
észre vette, hogy a fiú útjában áll, de magasról tett az egészre.
- Bocsika, hozzám szóltál? – pillantott fel
sűrű, sötét szempillái alól, és megvetően nézett Connorra. A fiú eltűnődött,
vajon ennyi festék alatt, hogy képes egyáltalán pislogni.
-
Igen.
A
lány hátra vetette dús haját, és irritálóan magas hangon nevetett fel.
- Ja! Azt hittem, csak a szél fúj. – Majd
többé ügyet sem vetve Connorra, visszafordult a barátnőihez, és hogy mutassa,
mennyire nem veszi észre a fiút, a világért sem ment volna arrébb a székével.
Connor megköszörülte a torkát.
- Légy szíves, menj arrébb.
- Mit akarsz már megint? – csattant fel a
lány, és haragos pillantást lövelt a fiú irányába. – Akárhogy könyörögsz, nem
ülhetsz ide!
- De
én nem is…
- Oh, édesem, attól még, hogy fúrattál egy
lyukat a fejedbe, nem leszel kevésbé szánalmas. Bocs, de ez az igazság.
Connor
reflexből a piercingjéhez kapott, és érezte, hogy lángba borul az arca. Hány
perce is vesztegeti az idejét azzal, hogy találjon egy ülőhelyet, ahol
megehetné a kajáját? Hányszor kötöttek bele, alázták már meg? Még ha a
lábujjait is hozzá veszi, akkor sem lett volna elég ujja, amin megszámolhatná.
Vetett egy pillantást a tányérjában gőzölgő trutyira, és hirtelen úgy érezte,
teljesen felesleges az egész. Azért akar leülni, és azért vitatkozik ezzel a
ribanccal, hogy utána tíz percig turkálja az ételt, aztán szinte érintetlenül
dobja ki?
Connor
nem tudta, mi ütött belé, de több évnyi sérelem feszítette a mellkasát
belülről, és abban a pillanatban tört ki, amikor egy határozott mozdulattal a
lány gyönyörű, fényesbarna hajára öntötte a tényárja tartalmát.
Egy
pillanatig dermesztő csend szállt alá, és Connor nem érzett mást, csak a bosszú
mennyeien édes ízét. Azonban ez az érzés hamar elszállt, amikor a lány olyan
frekvencián sikított fel, hogy már csak a denevérekkel tudott volna
kommunikálni. Az egész ebédlő feléjük kapta a fejét, és izgatottan várták, mi
fog történni. Fejek fordultak egymás felé, és pusmogták:
- Az
ott Connor? A kis Connor Spark a 11/B-ből? Leöntötte Stellát? Miért tette?
Talán bekattant?
Stella,
miután elfogyott a levegője a sikításra, felált, és fenyegetően megindult
Connor felé. Hajáról az arcába folyt az aznapi menü, a nyakán és a ruháján
tészta csíkok voltak, de nem lehetett rajta nevetni, mert szikrázó
pillantásában olyan gyilkos düh lángolt, hogy hideg rázott mindenkit, aki
látta.
És
Connor hátán szaladgált is a hideg rendesen, de most már nem volt mit tenni, a
baj megtörtént.
-
Szánalmas hülyegyerek! – kezdte Stella, de mielőtt odáig fajultak volna a
dolgok, hogy megüti a fiút, egy szigorú hang harsant az ajtóból.
- Mr
Sprak? Ms Gloire? Elárulnák mi folyik itt?
Stella
azonnal a belépő tanárhoz fordult, dühét varázslatos módon átfordítva
sajnálatba, kezdett bele a történetbe. Részletesen ecsetelte, hogy ő nem tudja,
mi történt, Connor egyszer csak, mintha bekattant volna, ráöntötte a kaját, és
hogy ő nem tehet semmiről, de most nézzék meg hogy néz ki, és neki ma még
különórája lesz, valamint a barátjával találkozik, és nem jelenhet meg így,
csináljanak valamit. Stella gyakorlatilag esélyt sem adott a fiúnak, hogy
megszólaljon, és miután befejezte, a hatás kedvéért még pár csepp könnyet is
kisajtolt hosszú műpillái alól.
A tanár összeráncolt homlokkal, hosszan
meredt kettejükre, végül mély levegőt vett, és Connor-hoz fordult:
- Nos, Mr Spark, tagadja-e, hogy mindez
megtörtént?
-
Nem, de…
- Akkor bizonyára nem bánja, ha személyesen
kísérem el az igazgatói irodába. Ms Gloire, kérjen váltás ruhát a testnevelés
tanártól, valamint próbáljon meg megtisztálkodni, amennyire lehetséges.
Kövessen! – intett Connor felé.
A
fiú érezte, amint gyűlik benne az indulat. Az egész úgy volt igazságtalan,
ahogy volt. Lecsapta a még mindig a kezében tartott tányért a mellette lévő
asztalra, és akik a közelben álltak, összerezzentek a hirtelen zajra. Connor
elhagyta az ebédlőt, és amíg a tanár nyomában a folyosókat rótta, idegesen túrt
bele sötétbarna hajába, mert eszébe jutott, mit fognak mind ehhez szólni
otthon.
Az igazgatói iroda ajtaja előtt aztán a tanár
szó nélkül otthagyta, Connor pedig bekopogott.
- Tessék.
Amikor
belépett az ajtón, az igazgató felvonta a szemöldökét.
- Connor? – szólalt meg érdes hangján, és
áthelyezte a testsúlyát a székben, mire szegény ülőalkalmatosság tiltakozva
reccsent meg a férfi majd’ százhúsz kilója alatt. – Nem jellemző rád, hogy… na,
szóval, mit csináltál? – Az igazgató nem magázott senkit, és mindenkit ismert.
Miután
a fiú tőmondatokban elmesélte, mi történt, a férfi néhány percig nem szólalt
meg.
-
Tehát, jól értelmeztem, hogy konkrétan a fejére öntötted az ebédedet? –
kérdezte.
-
Igen, uram.
Az
igazgató elmosolyodott, és hátra dőlt a székén, amit az újból fájdalmas
reccsenéssel nyugtázott.
- Ülj
le, fiam – intett az íróasztal előtti székre. Connor helyet foglalt, nem igazán
tudta hova tenni, a mosolyt és a hellyel kínálást.
-
Most nem megbüntetnie kéne, uram? – tette fel bizonytalanul a kérdést,
reménykedve, hogy mihamarabb túl esnek az egészen, és végre haza mehet.
- Megbüntetni? – kérdezett vissza csodálkozva
az igazgató. – Dehogyis fiam, hova gondolsz?
Connor
most már teljesen összezavarodott.
- Igaz, nem volt szép dolog, amit tettél, de
én mégis jól szórakoztam a történeten, mert eszembe juttatja az ifjúkoromat. –
Öblös hangon felnevetett. – Ugyanilyen vézna, szerencsétlen flótás voltam, mint
te, és lám, mire vittem! – Magára mutatott, majd felnevetett. – Na persze, nem
a testsúlyomra értem ezt, az még mindig jó lenne, ha kevesebb lenne.
Connor
érezte, amint a szája sarka mosolyra húzódik, és ezt az igazgató jó jelnek
vette, így hát folytatta:
-
Csak azt akarom ezzel mondani Connor, hogy megértelek, és neked adok igazat. De
nem szabad elfelejtened, hogy az ilyen helyzetben meg kell tanulnod uralkodni
magadon, mert nem intézhetsz el mindent agresszióval. Na, persze, nem mintha te
egy nagyon agresszív gyerek lennél – nevetett fel újfent jóízűen. – De érted,
mire célzok.
Connor
bólintott, és hirtelen nagyon megkedvelte az igazgatót. Végre valaki, aki a
szívébe lát.
- Elmehetsz, fiam – intett az ajtó felé, majd,
amikor a fiú kinyitotta, még utána szólt:
- És
ne felejtsd el, amit mondtam!
- Értem, köszönöm.
Végül
is akkor nem történt semmi baj, gondolta magában. Nincs is mit elmesélnie
otthon. Volt egy kis baleset, egy percre elveszítette a fejét, és ennyi, igazán
nem nagy ügy. Bárkivel megeshet. Gondolatai ismét a gitárjára terelődtek, és
remélte, hogy olyan szépen fog szólni, ahogy elképzelte. Imádta a zenét,
lételeme volt. Szinte előbb tanult meg kottát olvasni, mint meséket, és előbb
pengette a hangszert, minthogy írni tudott volna. Tehetségesnek is tartják,
olyannak, aki erre született.
- Sziasztok! – köszönt, amikor haza érve,
belépett a bejárati ajtón.
-
Connor! – Vékony karok fonták körül a derekát. A fiú megsimogatta kishúga
fejét.
-
Szia, Elly – guggolt le hozzá a fiú. – Jó napod volt az oviban?
-
Igen! Lehettem kiskutya a játékban, és én nyertem a futásban!
-
Ügyes vagy.
Elly
közelebb hajolt hozzá, és mint aki valami nagy titkot készül megosztani vele,
suttogóra fogta a hangját.
-
Képzeld, ettem homokot – súgta Connor fülébe.
- És
finom volt? – suttogta vissza Connor.
Elly
fintorogva megrázta a fejét, és felkacagott.
-
Nagyon nem. Pfuj, soha többé nem eszem olyat!
Connor
felegyenesedett és a konyha felé indult.
- Szia, anya – köszönt, és felvonta a
szemöldökét, amikor megpillantotta a csupaliszt asszonyt.
-
Szervusz, Connor, ne haragudj, nem tudlak ma elvinni gitárra, temérdek dolgom
van.
- Semmi baj. Mi készül? – hajolt előre
érdeklődve a fiú, de anya hátrébb tolta. – Vigyázz fiam, le ne verj valamit!
Connor
jobbnak látta eliszkolni a konyhából és magára hagyni anyát. Ilyenkor sosem
lehetett zavarni, annyira belemerül a sütés-főzésbe, hogy csoda, ha egyáltalán
válaszol, ha szólnak hozzá. Ez ma megkönnyítette a fiú dolgát abból a
szempontból, hogy nem kellett elmesélnie neki a menzás bakit. Bement a
szobájába, és magára csukta az ajtót. Volt még egy órája a gitár órájáig,
úgyhogy elővett egy könyvet és hasra vágva magát az ágyán, olvasni kezdett.
- Connor? – Elly nyitott be a szobába.
- Igen? – Connor félre tette a könyvet, és
felült az ágyon.
-
Szerinted, Rebecca vagy Katy a szebb? – És a háta mögül előhúzott két, a fiú
számára teljesen egyforma babát.
-
Hát… - Connor megvakarta a tarkóját, és erősen koncentrált, hogy valami pozitív
dolog hagyja el a száját.
- Mindkettő egyformán szép – mondta, és
borzasztóan büszke volt magára a leleményessége miatt.
- Nem
– mondta Elly. – Válassz egyet!
Ajaj,
tehát mégsem volt jó a válasz. Találomra rábökött az egyikre, remélve, hogy
húga most már elégedett lesz, és békén hagyja őt.
-
Miért őt választod? – Elly ezzel a kérdéssel minden reményt eloszlatott, amibe
eddig a fiú kapaszkodott.
-
Azért, mert… neki szebb a ruhája – nyögte ki végül tanácstalanul. A kishúgára
mosolygott, amaz azonban durcásan összeszorította a száját.
- Ő viszont nagyon okos! – Feltartotta a másik
babát. – Szerintem ő sokkal szebb!
- Jó,
jó, igazad van! Ő a szebb – próbálta menteni a menthetőt Connor, de mind hiába.
Egyedül az jelentett neki kibúvót a kínos helyzetből, hogy idő volt, indulnia
kellett órára. Vállára kapta a gitárokot, benne a vadiúj gitárral, és elindult
a zeneiskolába. A levegő még csípős volt kissé, érződött már, hogy jön a
tavasz, de korántsem volt meleg.
Connor
sietősre fogta a lépteit, nem akart elkésni. Felszaladt az iskola előtti lépcsőn,
majd tenyerével belökte a nehéz faajtót. Elindult az aulán át, hogy a megfelelő
teremhez érjen, azonban ekkor valami váratlan dolog történt. A falon függő
hangszóróból megszólalt egy pop sláger, és Connor megtorpant. A zene
iszonyatosan hangos volt. Túl hangos. Úgy érezte, menten szétrobban a
dobhártyája. A koponyája falait rezgette, feje dübörgött, a szívverése
felgyorsult. Alig érezte a végtagjait, és elöntötte a pánik. Mi történik vele?
Látása elhomályosult a könnyektől, amik a szemébe szöktek a zizegő fájdalomtól,
ami átjárta a testét. Mintha valaki a nevén szólította volna, de nem hallott
semmit a zenén kívül. A gitárral a hátán rohanni kezdett, kétségbeesetten
keresve egy olyan helyet, ahol egyedül lehet. Végig futott egy üres folyosón,
de akárhová menekült, mintha minden sarkon hatalmas hangfalak állták volna az
útját, és csak bömbölt a zene, bömbölt, de úgy, hogy úgy érezte leszakad az
arca. Nem volt menekvés. Connor a földre rogyott, és felüvöltött a fájdalomtól.
Úgy érezte, mintha lángokban állnának a végtagjai. Amikor a kezére nézett,
elnémult a pániktól, mert a karját valóban narancsszínű tűz vette körül. Egész testében
remegett, fejét két keze közé szorította, ajkát hangtalan sikoly hagyta el…
Aztán minden megszűnt. Szóval ez itt most az első hivatalos bejegyzésem :) Remélem tetszik nektek, akik olvassák :) Legyen szép napotok! :)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése